Dla głosu: relaksacja, oddech, praca z ciałem

CZY JESTEŚ ADRESATEM WARSZTATU?
Serdecznie zapraszam Cię jeżeli chcesz zrobić coś dobrego dla siebie i swojego głosu! Jeśli czujesz, że szybkie tempo życia i codzienny stres nie pozwalają głębiej odetchnąć, jeżeli Twój płytki oddech, albo wewnętrzne spięcie powodują niemoc głosu, jego drżenie, szybkie męczenie lub chrypkę, to z przyjemnością przekażę Ci wybrane ćwiczenia redukujące te nieprzyjemne objawy.

PO CO SIĘ SPOTKAMY?
Zadbamy o tworzące jedność: wewnętrzny spokój, relaks, głęboki oddech i pięknie brzmiące głosy. Spośród wspaniałych i uznanych technik relaksacyjnych, technik pracy z ciałem i technik wokalnych wybrałam dla Was, najlepsze znane mi podstawowe ćwiczenia. Zredukują one poziom stresu , relaksując umysł i ciało (elementy Techniki Aleksandra, relaksacja Jacobsona, Joga Nidra, automasaż), poprawią uelastycznienie narządu ruchu i mięśni oddechowych z przeponą na czele (Tai Chi, techniki oddechowe), naturalną postawę (Technika Aleksandra), wzmocnią i wzbogacą brzmienie dzięki higienicznemu nadźwięcznieniu rezonatorów (elementarne zasady technik wokalnych SLS i bel canto, ćwiczenia fonacyjne i dykcyjne).
Proponowany przeze mnie plan treningu dla głosu ma charakter zarówno profilaktyczny, jak i rozwojowy. Zatem, jeżeli zależy Ci na zdrowym głosie i interesuje Cię poszerzenie znajomości tego obszaru, zapraszam na spotkanie w Kopalni Pozytywnej Zmiany :-).

PROWADZĄCA: DR JULIA LASKOWSKA
Pochodzę z rodziny muzycznej. Moi Dziadkowie byli wykształceni również wokalnie. Do dziś pamiętam piękne brzmienie ich głosów wtedy, kiedy śpiewali i wtedy, kiedy mówili. Myślę, że te doświadczenia wzbudziły we mnie późniejsze głębokie zainteresowanie fenomenem głosu i uchroniły przed podążaniem ślepymi ścieżkami. Jestem pianistką, dr sztuk muzycznych. Podczas studiów zafascynowałam się współpracą ze śpiewakami, która przerodziła się w fascynację głosem ludzkim. Jestem wykładowcą na Wydziale Wokalno-Aktorskim łódzkiej Akademii Muzycznej, gdzie w charakterze pianisty-akompaniatora współpracuję z wybitnymi profesorami śpiewu klasycznego. Moje bliższe zainteresowanie techniką wokalną, współpraca ze śpiewakami w charakterze pianisty-coach’a, a także rozwijanie własnych umiejętności wokalnych u uznanych profesorów, doprowadziły mnie do podjęcia studiów podyplomowych KSZTAŁCENIE GŁOSU I MOWY na SWPS w Warszawie. Dzięki ukończeniu tych studiów pogłębiłam świadomość ciała i poszerzyłam wachlarz metod pracy z ciałem, oddechem (prywatnie praktykuję jogę i wspinam się), poznałam też nowe dla mnie techniki głosowe (np. śpiew tradycyjny), a przede wszystkim upewniłam się w tym, że praca z głosem ludzkim, a więc z LUDŹMI, daje mi ogromną radość i przynosi efekty.
Emisji głosu uczę indywidualnie i grupowo. Ze względu na delikatną materię głosową również podczas warsztatów przykładam dużą wagę do indywidualnego podejścia i dlatego preferuję grupy kameralne.
Dzięki tej wiedzy i umiejętnościom cieszę się na nowo swoim głosem podczas prowadzenia zajęć, występów scenicznych i w życiu prywatnym. Dlaczego NA NOWO? Stresy powodowały, że w pewnym okresie życia w wielu sytuacjach nie byłam w stanie wydobyć z siebie dźwięku… Ale to już było 🙂

KIEDY SIĘ SPOTKAMY?
26.10. 2019 r. o godz. 10:00 – 16:30

MIEJSCE WARSZTATU:
Kopalnia Pozytywnej Zmiany ul. Kościuszki 42/1a, 44-100 Gliwice. Mapka dojazdu: https://www.kopalniazmiany.pl/kontakt/

CENA: 150 PLN
Aby zagwarantować sobie miejsce, prosimy o wpłatę w wysokości 50 PLN do 20 października, natomiast pozostałą kwotę stu złotych najpóźniej do 24 października. Numer konta 53 2490 0005 0000 4500 6656 0824, Kopalnia Pozytywnej Zmiany Ewa Czardybon. W tytule wpłaty proszę wpisać swoje nazwisko i dopisek „Warsztaty 26.10”. W razie rezygnacji z uczestnictwa zaliczka ulega zwrotowi do 22.10. 2019 r. Po tym terminie staje się bezzwrotna.

UWAGA: Warsztaty odbędą się, jeśli zbierze się minimum 5 osób. Jeśli do 22 października nie zbierzemy wystarczającej liczby chętnych, warsztaty zostaną odwołane, a dokonane wpłaty zwrócone.