Poruszać się całym sobą – warsztaty Feldenkraisa w Gliwicach

Zapraszamy na warsztaty ruchowe, w trakcie których nauczymy się lepiej poruszać. Z pożytkiem dla swojego zdrowia i samopoczucia. Celem zajęć jest poprawa sposobu, w jaki się na co dzień poruszamy, aby był bardziej efektywny, powodował mniej bólu i mniej zmęczenia. Przede wszystkim zajęcia służą zmniejszeniu nadmiernych napięć mięśni, stresu i zaangażowaniu w ruch tych partii ciała, które do tej pory zaangażowane nie były. To spowoduje, że praca będzie adekwatniej rozłożona pomiędzy poszczególne mięśnie. Konkretne lekcje będą poświęcone oddechowi, równowadze, oczom i głowie oraz obręczy barkowej.

CO TO JEST?

Metoda Feldenkraisa opiera się na unikalnej zdolności naszego mózgu do tworzenia nowych lepszych, wzorców ruchowych w czasie całego życia. Łatwo zaobserwować to u dzieci, które uczą się siadać, raczkować i chodzić. Jako dorośli nadal mamy możliwość uczenia się, jednak z wiekiem zwykle przestajemy rozwijać nasz potencjał. Zamiast tego korzystamy z naszych nawykowych wzorców ruchowych, nawet gdy przestały być dla nas użyteczne, albo wręcz stają się szkodliwe prowadząc do przeciążenia stawów i mięśni, czy dolegliwości bólowych.
Metoda Feldenkraisa została opracowana w XX wieku przez dr fizyki i judokę Moshe Feldenkraisa. Jest praktyką ruchową zainspirowaną sztukami walki i naturalnym ruchem niemowląt. Na zajęciach uczestnicy poruszają się w zakresie swojego komfortu bez porównań z innymi. Dlatego też, zajęcia się otwarte dla wszystkich bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Warsztaty będą też przygotowaniem i wstępem do samodzielnej praktyki w domu.

Więcej informacji o Metodzie Feldenkraisa można znaleźć na stronach:

W wielu krajach Metoda Feldenkraisa jest juz bardzo popularna i ma szerokie zastosowanie, w Polsce wciąż jest niewielu nauczycieli metody i możliwości skorzystania z warsztatów, tym bardziej serdecznie zapraszamy

DLA KOGO:

– Dla osób w każdym wieku, które chcą poprawić jakość swojego życia i funkcjonowania
– Dla osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi, ograniczeniami o podłożu ortopedycznym lub neurologicznym
– Dla osób aktywnych (sport, taniec, joga, inne), które chcą poprawić koordynację, łatwość wykonania ruchu, efektywność i elegancję w poruszaniu się
– Dla osób, które mają trudności z rozpoznawaniem swoich emocji, „odciętych” od emocji
– Dla osób, które chcą zwiększyć świadomość ciała i dążą do samopoznania
– Dla zabieganych i zestresowanych – idealny sposób na relaksację

CO TO DAJE:

– Zwiększa świadomość ciała
– Jest praktyką zwiększającą uważność, świadomość poprzez ruch
– Zmniejsza ryzyko kontuzji i urazów w codziennym życiu
– Poprawia samoświadomość, umożliwia samopoznanie
– Poprawia sprawność i koordynację ruchów
– Łagodzi lub likwiduje rozmaite dolegliwości bólowe – bóle pleców, stawów, głowy, bóle o podłożu psychosomatycznym
– Poprawia funkcjonowanie naszego mózgu (skuteczność metody opiera się na zjawisku neuroplastyczności)
– Głęboko relaksuje ciało i umysł

PROWADZĄCYPaweł Wójtowicz, certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa z Krakowa, zajmuje się nią od przeszło 7 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Od 3 lat regularnie prowadzi warsztaty dla dorosłych i pracuje z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w Polsce i na Ukrainie.

KIEDY: 18 luty 2018 (niedziela) 10:00 – 16:00
GDZIE: Kopalnia Pozytywnej Zmiany – Gliwice, ul. Kościuszki 42/1a
SZCZEGÓŁY DOJAZDU: www.kopalniazmiany.pl
CENA 150 pln – zaliczka 50zł przelewem do 12 lutego, reszta przelewem do dnia warsztatów, lub gotówką na miejscu.
ZAPISY i INFORMACJA: aby się zapisać prosimy o przesłanie maila na biuro@kopalniazmiany.pl. W tytule maila prosimy wpisać „warsztaty Feldenkraisa”, a w treści swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Prosimy też o wpłacenie zaliczki w wysokości 50zł do dnia 12 lutego. Po tym terminie zaliczka nie podlega zwrotowi.
W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt na biuro@kopalniazmiany.pl lub pod numerem 608 406 004

Na uczestników będą czekały napoje (kawa, herbata) i drobne przekąski. Liczba osób w grupie jest ograniczona rozmiarem sali. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na warsztaty proszę przynieść wygodne ubranie i koc lub matę.