Przygotowanie do porodu w oparciu o Metodę Feldenkraisa 

CO TO JEST?

Metoda Feldenkraisa opiera się na unikalnej zdolności naszego mózgu do tworzenia nowych lepszych, wzorców ruchowych w czasie całego życia.
W wielu krajach Metoda Feldenkraisa jest juz bardzo popularna i ma szerokie zastosowanie, w Polsce wciąż jest niewielu nauczycieli metody i możliwości skorzystania z warsztatów, tym bardziej serdecznie zapraszamy
Metoda Feldenkraisa jest to łagodna metoda ruchowa, bazująca na ruchu powolnym, płynnym i przyjemnym. Poprzez wyprowadzanie uważnego, świadomego ruchu jesteśmy w stanie go pogłębić, nie naruszając własnych granic i poznając swe możliwości. Jest to praca w obrębie systemu nerwowego, którego nie bierzemy jednak w kierat i reżim. To łagodność i znajomość swoich możliwości pozwala napiętym partiom ciała odpuścić i wzmocnić te partie, które powinny być podstawą wyprowadzanego ruchu.

Więcej o Metodzie Feldenkraisa można przeczytać na stronach:
www.studiometodyfeldenkraisa.pl
https://www.facebook.com/metodafeldenkraisa/

DLA KOGO?

Dla osób które poszukują nowych narzędzi do pracy z drugim człowiekiem i swojego własnego rozwoju.

Dla osób zainteresowanych tematyką okołoporodową i zastanawiających się nad sposobami jak najlepszego przyjęcia niemowlęcia na nasz świat.

Zarówno dla tych, którzy planują dziecko, jak i się go spodziewają. Dla tych, którzy doświadczenie porodowe mają już za sobą i pragnęliby się z nim jeszcze raz skonfrontować, do niego zdystansować i je przepracować.

Dla douli, położnych, matek, ojców i przyszłych rodziców.

Dla tych, którzy chcieliby poczuć dziecięcego ducha gry, zabawy.

PRZEBIEG WARSZTATÓW:

Lekcje Świadomości Poprzez Ruch pozwolą nam przyjrzeć się bliżej sobie, uświadomić własne schematy ruchowe, poczuć lepiej i pełniej siebie, poluzować napięte rejony i wzmocnić słabe partie mięśniowe.

Kobiety w ciąży nauczą się strategii relaksacji poprzez ruch. Umiejętność panowania nad stresem, głęboki oddech dzięki poluzowaniu stawu żuchwowo-skroniowego jest fundamentem dobrego przebiegu akcji porodowej. Rytmiczne mikroruchy miednicą będą wprowadzeniem do jakości ruchu, której kobiety w toku porodu będą poszukiwać w celu uśmierzania bólu. Natomiast nauka wstawania, siadania i kucania przy aktywizacji mocnych mięśni miednicy da im potencjał i siłę do aktywnego porodu i ewentualnego wykorzystania pozycji kucania w jego przebiegu.

Praca w parach będzie wskazówką dla douli i położnych, ewentualnie przyszłych ojców, w jaki sposób przynieść ukojenie rodzącej, jak odciążyć kręgosłup, który jest przeciążony zwłaszcza przez trzy ostatnie miesiące ciąży, jak również w trakcie porodu.

PLAN WARSZTATÓW:

Luźna, swobodna szczęka jako istotny element naturalnego porodu. Lekcja Świadomość Poprzez Ruch, szczęka w relacji do miednicy, zabawa dźwiękami i sylabami, artykulacja

Aktywna miednica, kołyska miednicą w pozycji leżącej i na krześle, wstawanie z krzesła, aktywizacja głębokich mięśni miednicy, pozycja kucania i schylania się

Praca w parach. Wokół miednicy. Jak przynieść ulgę przeciążonemu ciału.

PROWADZĄCA:

Kamila Wołoszyn-Moroz – dyplomowana nauczycielka Metody Feldenkraisa, po 4-letnim szkoleniu zawodowym w Accord Mobile w Paryżu i 2,5 letnim szkoleniu Child’Space w Amsterdamie. Pracuje z dorosłymi, dziećmi, kobietami w ciąży, niemowlętami i ich rodzicami, jak również z dziećmi o specjalnych potrzebach, ich terapeutami i rodzicami oraz z muzykami. Pracuje i mieszka w Krakowie. Metoda Feldenkraisa i Child’Space są nieustannym źródłem inspiracji w codziennym życiu oraz w procesie wychowawczym trzech synów.

KIEDY: 

24 listopada (sobota) 10:00 – 16:00 z przerwą obiadową (13:00-14:00)

GDZIE: 

Kopalnia Pozytywnej Zmiany ul. Kościuszki 42/1a Gliwice. W przypadku dużego zainteresowania warsztatem miejsce może ulec zmianie, o czym będziemy informować Państwa na bieżąco.

CENA: 

180 zł płatne do 19 listopada. Cena promocyjna do 10 listopada 150 zł. Płatność przelewem, numer konta znajdą Państwo na: https://www.kopalniazmiany.pl/kontakt/. W tytule wpłaty proszę wpisać swoje nazwisko i dopisek „Warsztaty Feldenkraisa”. UWAGA: w razie rezygnacji z warsztatów po 19 listopada nie zwracamy wpłat.

ZAPISY i INFORMACJA: biuro@kopalniazmiany.pl i pod numerem 608 406 004. Aby zapisać się na warsztat proszę o przesłanie maila na adres biuro@kopalniazmiany.pl
W treści maila proszę wyrazić chęć wzięcia udziału w warsztatach i wpisać swoje nazwisko i numer telefonu – przyda się do szybkiego kontaktu np. w przypadku zmian organizacyjnych.

Na uczestników będą czekały napoje (kawa, herbata, woda) oraz drobne przekąski. W trakcie przerwy można zjeść w jednym z pobliskich lokali. Liczba osób w grupie jest ograniczona rozmiarem sali. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na warsztaty proszę przynieść wygodne ubranie i koc.

Uwaga: jeśli do 20 listopada nie zbierzemy wystarczającej liczby uczestników (minimum to 12 osób) to warsztaty zostaną odwołane. Wtedy zwrócimy pieniądze osobom, które wpłaciły.