Warsztaty Metody Feldenkraisa – „Uczymy się dbać o siebie”

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do Gliwic wszystkich chętnych bez względu na wiek i kondycję; zarówno osoby, które chcą pomóc sobie jak i te, które chcą lepiej pomagać innym poprzez ruch i pracę z ciałem.

Na wrześniowych warsztatach będzie o tym, jak rozluźniać mięśnie, zwiększać zakres i efektywność ruchu, poprawiać koordynację oraz poczucie własnego komfortu.

Tematyka lekcji:

1. lekcja o rozluźnianiu bioder i rotacji kręgosłupa – jak zrobić pełniejszy ruch poprzez rozluźnienie zamiast rozciągania
2. lekcja o stawach biodrowych i siadaniu – ciało samo się organizuje, aby robić ruch coraz łatwiej
3. lekcja o stopach, kolanach, biodrach; o chodzeniu i ugruntowaniu – świadomość ruchu zaczyna się od uwagi na ruch
4. lekcja o sięganiu i ruchu z centrum – praca z wyobraźnią zmienia poruszanie się, a to następnie rozwija wyobraźnię

CO TO JEST?
Metoda Feldenkraisa opiera się na unikalnej zdolności naszego mózgu do tworzenia nowych lepszych, wzorców ruchowych w czasie całego życia.
W wielu krajach Metoda Feldenkraisa jest juz bardzo popularna i ma szerokie zastosowanie, w Polsce wciąż jest niewielu nauczycieli metody i możliwości skorzystania z warsztatów, tym bardziej serdecznie zapraszamy

DLA KOGO:
Dla osób w każdym wieku, które chcą poprawić jakość swojego życia i funkcjonowania
Dla osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi, ograniczeniami o podłożu ortopedycznym lub neurologicznym
Dla osób aktywnych (sport, taniec, joga, inne), które chcą poprawić koordynację, łatwość wykonania ruchu, efektywność i elegancję w poruszaniu się
Dla osób, które mają trudności z rozpoznawaniem swoich emocji, „odciętych” od emocji
Dla osób, które chcą zwiększyć świadomość ciała i dążą do samopoznania
Dla zabieganych i zestresowanych – idealny sposób na relaksację

PROWADZĄCY – Paweł Wójtowicz, certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa z Krakowa, zajmuje się nią od przeszło 8 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Od 4 lat regularnie prowadzi warsztaty dla dorosłych i pracuje z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w Polsce i na Ukrainie.

Więcej informacji o Metodzie i prowadzącym można znaleźć na stronach:
– https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa
– http://pawelwojtowicz.pl/
– https://feldenkrais-method.org/

KIEDY: 15 września (sobota) 10:00 – 16:00

GDZIE: Studio Jogi Izabeli Raczkowskiej ul. Dolnej Wsi 35, Gliwicehttps://joga-gliwice.eu

CENA 150 pln – aby zagwarantować sobie miejsce prosimy o wpłaty do 10 września. Numer konta tu: https://www.kopalniazmiany.pl/kontakt/. W tytule wpłaty proszę wpisać swoje nazwisko i dopisek “Warsztaty Feldenkraisa”. W razie rezygnacji z warsztatów po 10 września nie zwracamy wpłat.

ZAPISY i INFORMACJA: biuro@kopalniazmiany.pl

Na uczestników będą czekały napoje (kawa, herbata, woda) oraz drobne przekąski. W trakcie przerwy można zjeść w jednym z pobliskich lokali. Liczba osób w grupie jest ograniczona rozmiarem sali. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na warsztaty proszę przynieść wygodne ubranie.