Agnieszka Kosiewicz

Jestem psychologiem i seksuologiem współpracującym z młodzieżą, dorosłymi oraz parami. W ramach swojej działalności prowadzę konsultacje psychologiczne, konsultacje seksuologiczne oraz terapię psychologiczną i seksuologiczną.

Z wyróżnieniem ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywałam, współpracując m. in. z: Ośrodkiem Medyczno-Terapeutycznym „Syriusz” w Żorach, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną „Miriada” w Bytomiu oraz Górnośląskim Centrum Rehabilitacyjnym „Repty” w Tarnowskich Górach. Odbyłam także staż zawodowy w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie. W ramach dalszego samokształcenia ukończyłam liczne kursy z zakresu terapii par, wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży oraz Racjonalnej Terapii Zachowania. Stale doskonalę warsztat swojej pracy zarówno w oparciu o potrzeby moich pacjentów, jak i swoje własne.

Jako seksuolog wspieram osoby doświadczające trudności w sferze seksualnej. Należą do nich m. in.: zaburzenia w odczuwaniu satysfakcji seksualnej, zaburzenia wzwodu i reakcji narządów płciowych, ból podczas stosunku. Jako specjalista LGBT friendly pomagam pacjentom w kształtowaniu, odkrywaniu i akceptacji ich tożsamości seksualnej. Szczególnym wsparciem w tym zakresie otaczam pacjentów transpłciowych i ich bliskich. Zważywszy na nierozerwalne relacje seksualności pacjenta z jego ciałem, współpracuję ze specjalistami takimi jak lekarze czy fizjoterapeuci. W ramach dbałości o wysoki standard świadczonych usług swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

W ramach pomocy psychologicznej udzielam wsparcia osobom doświadczającym: kryzysu psychologicznego, trudności w relacjach z bliskimi osobami, zaniżonej samooceny i poczucia własnej wartości oraz problemów w regulacji stresu i negatywnego napięcia emocjonalnego. W swojej pracy kieruję się zasadami etyki zawodowej psychologa. Staram się, aby kontakt z klientem był dla niego przestrzenią do wyrażania swojej indywidualności, a także uzyskania pomocy w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji.

Możliwość konsultacji w języku angielskim (If Polish is not your first language and you would prefer to have therapy in English it is possible.)